Karta WiFi TENDA U1 300Mbps
''Jedna z najszybszych kart na rynku!''
recenzował Adrian Pawliszyn dnia 8 Maja, 2017
Bezprzewodowe karty sieciowe są super rozwiązaniem dla użytkowników komputerów stacjonarnych jak i mobilnych ponieważ nie wymagane jest kupno kilkumetrowego kabla i przeciąganie go przez całe pomieszczenie mieszkalne. Przyspiesza to bardzo połączenia się z siecią domową.

Główną zaletą bezprzewodowej karty Tenda U1 jest z pewnością prędkość transmisji, która sięga 300Mbps. Wzrasta również zdolność przenikania ścian przez sygnał bezprzewodowy. Dzięki temu użytkownik może w pełni cieszyć się płynną transmisją danych o nawet tych o wysokiej jakości grafice, dźwięku czy obrazu. Wyposażona jest w transceiver 2T2R. Jest to urządzenie, które jest zarówno odbiornikiem jak i nadajnikiem dwustrumieniowym. Pozwala na uzyskanie dwukanałowej transmisji. Dzięki temu unikniemy problemów długiego dystansu czy stabilności sygnału w martwych punktach takich jak na przykład narożnik ściany.


Z opisu producenta wynika, że cały ukłąd Tenda U1 skłąda się z 4 warstw dzięki, któemu trwałość układu jest o 120% większa od standardowej 2 warstwowej płytki umieszczane w innych bezprzewodowych kartach. 4-warstwowy układ wpływa na zmniejszenie zakłóceń częstotliwości radiowych. Poniżej specyfikacja techniczna:


Kolejną pozytywnym atrybutem Tenda U1 jest jest kompatybilność ponieważ karta ta współpracuje z systemami Windows 10/ 8.1/8/7/XP/Vista, Mac OS 10.6 ~ 10.11 oraz Linux. Jest to jedna z najbardziej uniwersalnych kart jakie widziałem i miałęm okazje przetestować. Dodatkowo przy użytkowaniu jej na systemach Windows 10 nie wymagana jest instalacja starownikó. Wsytarczy podłączenie do gniazda USB i możemy pracować w super warunkach.
Karta WiFi TENDA U1 300Mbps
Karty sieciowe
Plusy
+ prędkość przesyłania danych w standardzie N - do 300 Mb/s
+ niewielkie wymiary + funkcja hotspotu Wi-Fi + funkcja WPS
Minusy
- długa antena
8/10