Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
recenzował Adrian Pawliszyn dnia 10 Wrzesnia, 2017
Uncharte Zaginione Dziedzictwo to samodzielny dodatek do gry Uncharted: Kres Złodzieja. Swoją premierę miał 22 sieprnia 2017. Czy gra przypadnie do gustu wszystkim graczom?

Cała akcja gry skupia się na wydarzeniach rozgrywających się po zakończeniu czwartej serii gry. Już na wstępie dowiadujemy się, że głównym bohaterem nie jest Nathan Darke. W tej roli zastąpiła go znana z poprzednich części Chloe Frazer. Cała akcja rozgrywa się na terenie Indii, a główna bohaterka próbuje odszukać starożytny artefakt. Główna bohaterka pokazuje nam miasto, możemy obserwować codzienne życie ludzi, których nieustannie nęka wojna domowa.


Porównując ten dodatek do czwartej części pod względem budowy gry w tej odsłonie nic nas nie zaskoczy. Gra jest przewidywalna, a zwroty akcji są typowe i łatwo przewidzieć, co będzie działo się dalej. Oczywiście nie mogliśmy się spodziewać niczego więcej ponieważ dodatek został stworzony na bazie Uncharted 4: Kres złodzieja. Rozgrywka głównie skierowana jest na rozwiązywaniu zagadek. Twórcy gry odeszli od szaleńczego biegania oraz strzelania i postanowili trochę zwolnić tempo. Niestety poziomy łamigłówek nie są zbyt wysokie ponieważ każda zagadka jest szczegółowo omawiana przez bohaterkę co sprawia, że tak naprawdę otrzymujemy bardzo dużą ilość wskazówek pomocnych do rozwiązania zagadek.

Grafika w każdej z odsłon zawsze stała na wysokim poziomie. Tak jest i teraz. Nie ma się naprawdę do czego przyczepić, wycisnęli z PS4 dosłownie wszystko, a przynajmniej tak mi się wydaje. Oprawa graficzna jest po prostu wyśmienita. Bardzo często sięgałem do trybu fotograficznego aby zrobić przepiękną fotkę:).


Kompletnym zaskoczeniem jest tryb multiplayer. A dlaczego? A no dlatego, że tryb ten został połączony z trybem „Kres Złodzieja” co pozwala nam rywalizować z graczami posiadającymi właśnie ten dodatek. Nowością jest również pojawienie się trybu „Areny Przetrwania”, w której podejmowane są wyzwania w postaci 100 fal. Główną zaletą tego trybu jest możliwość modyfikowania fal pod względem naszych upodobań. Arena prezentujemy poniżej oficjalnym zwiastunem:


Uncharte: Zaginione Dziedzictwo zainteresuje wszystkich tych, którzy lubią rozwiązywać zagadki, a nie bardzo lubią strzelanek. Naughty Dog czyli twórcy gry zagrywką w postaci zmiany bohatera na bohaterkę zaskarbią sobie kolejną grupkę fanów, którzy z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnego dodatku, a może już kolejnej większej odsłony.
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
Plusy
+ tryb multiplayer
+ oprawa graficzna
+ ciekawe misje poboczne
Minusy
- poziom łamigłówek
- mało nowości jak na oddzielną odsłonę
8/10