Agents of Mayhem
recenzował Adrian Pawliszyn dnia 27 Sierpnia, 2017
Agents of Mayhem to nowy projekt studia Volition, który jest twórcą takich gier jak Red Faction, czy Saints Row. Cała akcja gry rozgrywa się w Seulu, który opanowany jest przez Legion, którym dowodzi Babilon. Jak można się domyśleć ma on dość ambitne plany, aby zdobyć władzę nad całą kulą ziemską. Naprzeciw jemu staje tytułowy agent Mayhem, który pragnie obronić świat przed wszelkim złem.


Agent of Mayhem to typowa strzelanka przeznaczona dla jednego gracza. W grze walczymy z przeciwnikiem zarówno na ziemi jak i na dachach potężnych budynków. Producent gry dał nam możliwość wyboru wielu agentów, którzy mają różne specjalizacje. Wybierając Fortune będziemy mogli użyć dwóch pistoletów energetycznych, Hollywood to antyterrorysta, który walczy tylko i wyłącznie karabinem szturmowym. Z kolei Hardtack posługuje się harpunem, który sprawdza się jedynie w średnim zasięgu. Wyróżniającą cechą, a zarazem dużą zaletą gry jest to, że przed każdą wyprawą na misję budujemy swój trzyosobowy zespół z pośród dostępnych herosów.


Biorąc pod lupę kwestie techniczne gry studio Volition na potrzeby Agnetd of Mayhem opracowało zupełnie nowiutki silnik, który zdoła wytworzyć zdumiewające efekty specjalne, które zapierają dech w piersiach. Następnym atutem gry jest jej szata graficzna, a mianowicie jej komiksowy styl, który w połączeniu z filmikami dodaje grze dodatkowego komiksowego klimatu. Efekty cząstkowe, wybuchy demolka i muzyka, cała masa akcji to wszystko sprawia, że zapominamy o całym bożym świecie. Podsumowując mogę stanowczo powiedzieć, że Agents of Mayhem to kawał solidnej rozrywki, która zadowli i wywoła uśmiech na twarzy niejednego gracza.
Agents of Mayhem
Agents of Mayhem
Plusy
- otwarty świat
- kreskówkowa oprawa
- różnorodność postaci
Minusy
- brak trybu sieciowego
- szybko się nudzi
7/10