Wywiad z Karoliną Gorczycą, naszą polską Larą Croft
opublikowano 797 dni temu przez adrianek
Karolina Gorczyca to jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek filmowych i telewizyjnych. Z wykształcenia oczywiście jest aktorką, absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zagrała w takich filmach jak „Ostatnia Akcja”, „Agnieszka”, „Miłość na wybiegu”, „Huśtawka” czy „Skrzydlate Świnie”. Wystąpiła również w serialu „Czas Honoru”, „Majka” i „Usta Usta”.

Jak już wiadomo, Karolina użyczy głosu w kolejnej osłonie Rise of the Tomb Raider. Wiadomo też, że jest to jej druga taka przygoda z dubbingowaniem gier, gdyż pierwszy raz było to w poprzedniej części Tomb Raider z 2013 roku, w której perfekcyjnie odnalazła się w tej roli.

Dziś specjalnie dla fanów Tomb Raider, Karolina Gorczyca zgodziła się udzielić wywiadu naszej redakcji. Zadaliśmy kilka ciekawych pytań związanych głównie z jej przygodą z Tomb Raider, na które odpowiedzi poznacie w poniżej opublikowanym wywiadzie.

Adrian Pawliszyn:
Cześć Karolino, proszę przedstaw się naszym użytkownikom i opowiedz coś o sobie.

Karolina Gorczyca:
Cześć. Nazywam się Karolina Gorczyca resztę przeczytacie w Wkipedii:) Tego, o czym nie przeczytacie, to fakt, że lubię podróżować po świecie, nie lubię zimy, marzę o podróży do Japonii i spotkaniu z Danielem Day-Lewisem:)

Adrian:
Podkładasz głos pod główną postać w grze Rise of the Tomb Raider. Czy przygotowywałaś się specjalnie do tej roli?

Karolina:
To była druga część przygód Lary, miałam tę rolę przygotowaną z pierwszej części, więc nie musiałam szczególnie się przygotowywać.

Adrian:
Mogłabyś opowiedzieć jak wygląda taki proces podkładania głosu w grach?

Karolina:
Podkładanie głosu pod druga część było znacznie trudniejsze niż pod pierwszą z uwagi na to, iż pracowałam szybciej, nie miałam żadnych filmików aby zrobić własną interpretację oraz nie miałam reżysera, który pracowałby ze mną nad tekstami. Często nie wiedziałam jaki jest kontekst kwestii, które nagrywałam. Pracowałam tylko i wyłącznie ze słuchu, to było powtarzanie po aktorce amerykańskiej. Ale mam nadzieję, że jednak barwa głosu i emocje wyszły dobrze i spodobają się graczom. Starałam się być wiarygodna.

Adrian:
Lubisz grać w gry wideo, czy przygodę z Tomb Raider traktujesz jako najzwyklejszą pracę?

Karolina:
Nie gram w gry z tego powodu, że zwyczajnie nie mam na to czasu. Ale przygodę z Larą traktuję bardzo osobiście. Wkręciłam się w tę historię, jestem pod wielkim wrażeniem tej gry. Dubbing do TR uważam za swoje dziecko i nie wyobrażam sobie, że inna aktorka miałaby nagrywać głos Lary:)

Adrian:
Opowiedz jaką grą jest Rise of the Tomb Raider?

Karolina:
Uważam , że TR jest grą wymagającą, trzymającą w napięciu oraz rozwijającą wyobraźnię. Połączenie pewnych faktów z historii z fikcją przyszłości jest ciekawą mieszanką, która uczy i rozwija. Emocje bohaterów, za którymi idziemy, utożsamiamy się, wciągają.

Adrian:
Który rodzaj pracy aktorskie jest dla ciebie najtrudniejszy i dlaczego?

Karolina:
Aktor powinien być wszechstronny. Lubię dubbing, bo zamykam oczy i przenoszę się w wyobraźni w jakiś odległy świat. Praca w radio jest ważna bo uczy warsztatu pracy z głosem. Uczę się swojej barwy, swojego tonu oraz odpowiedniego akcentowania kwestii. Mogę bawić się słowem i emocjami. Praca przed kamera dodatkowo uruchamia ciało i jego świadomość. To połączenie wszystkiego.

Adrian:
Czy chciałabyś podjąć się dubbingu w kolejnych grach?

Karolina:
Bardzo chętnie.

Adrian:
W takim razie czekamy na kolejne polskie wersje gier w Twoim wydaniu :). Czy na zakończenie chciałabyś z tego miejsca kogoś pozdrowić?

Karolina:
Pozdrawiam wszystkich graczy TR!:)
Premiera: 2015-11-13
Redaktor naczelny
Z nami od 2014-01-30
Możliwość komentowania mają tylko użytkownicy serwisu. Zaloguj się lub Załóż konto, aby móc komentować publikację.
Gomlin16.10.2015 10:58:11
Mam jakieś dziwne wrażenie, jakby Karolina niezbyt się paliła do tego wywiadu.Tak trochę od niechcenia...
adrianek16.10.2015 19:22:42
Najważniejsze, że taki wywiad powstał :) Z tego co wiem to Karolina była świeżo po urlopie więc wybaczcie jej jeżeli wywiad nie wyszedł do końca perfekcyjnie.
Gomlin18.10.2015 19:57:35
Owszem - samo przeprowadzenie wywiadu to już bdb krok ;) Po urlopie, to chyba wypoczęta powinna być? Ale kto zrozumie "gwiazdy" :D

PODOBNE PUBLIKACJE
'
Nie wiem jak wy, ale ja zawsze uwielbiam otwierać paczki nawet dokładnie znając ich zawartość. Skąd u mnie te podekscytowanie? Nie mam pojęcia ...
25 Pazdziernika 2015 o 22:17
'
22 Pazdziernika 2015 o 21:56
'
26 Wrzesnia 2015 o 10:56
POLECAMY