Kuchar, Podkalicka, Przygoński i Brzeziński w zespole DiRT 4
opublikowano 203 dni temu przez adrianek
Wydawnictwo Techland zaprosiło do współpracy czwórkę czołowych, polskich kierowców rajdowych przy premierze gry DiRT 4. Niedawno, Tomasz Kuchar, Kuba Przygoński, Klaudia Podkalicka i Jakub „Colin” Brzeziński mieli szansę zapoznać się z grą i ocenić na ile wirtualna rozrywka przypomina prawdziwą jazdę. DiRT 4 pozwala użytkownikowi na dostosowanie licznych ustawień, które wpływają na zachowanie pojazdu. Gracz ma do wyboru dwa predefiniowane modele jazdy: standardowy i symulacyjny. W przypadku tego drugiego fizyka gry wiernie oddaje taką, jakiej doświadcza kierowca rajdowy. To rozwiązanie zostało wprowadzone przez twórców, aby przyjemność z gry mogli czerpać za równo mniej jak i bardziej zaawansowani gracze.

Ustawioną w trybie symulacyjnym grę oddaliśmy w ręce najlepszych polskich rajdowców. Ich opinia jest jednogłośna – prowadzenie samochodu w DiRT 4 nie odbiega od tego jak czują się podczas prawdziwych wyścigów:

"Bałem się, że będzie ciężko w grze komputerowej pokazać tą niesamowitość samochodu rally crossowego. A jednak, jak widać, to się udało” - komentuje Tomasz Kuchar, mistrz Polski w Rallycrossie.

Podobnie wrażenia ma Klaudia Podkalicka, II vice Mistrzyni Polski i Europy 2015 w rajdach terenowych:

"Producenci totalnie mnie zaskoczyli, aż ciężko było mi uwierzyć, że ta gra jest aż tak realistyczna” - stwierdza Podkalicka.

DiRT 4 to również mnogość trybów i zróżnicowanie pojazdów, które gracz może prowadzić. Pozytywnie zaskoczony jest tym Jakub „Colin” Brzeziński, Rajdowy Wicemistrz Polski, który swoją przygodę z tym sportem zaczynał właśnie od świata wirtualnego:

"Ważny elementem tej gry jest jej uniwersalność, ponieważ możemy pojeździć na pojedynczych odcinkach, wziąć udział w całych rajdach, jest też rally-cross i to wszystko jest w fajnej formie, nieprzekombinowane”

Z kolei Kuba Przygoński, najszybszy z Polaków w Rajdzie Dakar 2017, udziela przyszłym graczom cennej wskazówki:

"Jeśli gracz wsłucha się w głos pilota, tak jak w realnych rajdach, to już za pierwszy podejściem można bardzo szybko przejechać odcinek”

DiRT 4 dostępny będzie na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One od 9 czerwca. DiRT 4 „Day One” Edition zawiera: samochód Hyundai R5 wraz z wejściówką na ekskluzywne Zawody Hyundai (zaplanowane na 9, 10 i 11 czerwca 2017) oraz ikonę założyciela.
Premiera: 2017-06-09
Redaktor naczelny
Z nami od 2014-01-30
Możliwość komentowania mają tylko użytkownicy serwisu. Zaloguj się lub Załóż konto, aby móc komentować publikację.

PODOBNE PUBLIKACJE
'
Wyścigi rallycross to pełen adrenaliny tryb, który trafi do DiRT 4. Wydawnictwo Techland, studio deweloperskie Codemasters oraz Koch Media prezentu...
23 Maja 2017 o 17:26
'
16 Maja 2017 o 17:22
POLECAMY