Konsolowa wersja Dead by Daylight w ofercie Wydawnictwa Techland
opublikowano 156 dni temu przez adrianek
Dead by Daylight to hołd dla popularnych wśród fanów grozy slasherów czyli horrorów, w których grupa bohaterów próbuje przetrwać spotkanie z psychopatycznym mordercą. Klimat polowania i zaszczucia, będące cechami charakterystycznymi kultowych obrazów pokroju „Halloween”, „Teksańska masakra piłą mechaniczną” czy „Piątek trzynastego”, idealnie uchwycono w rozgrywce Dead by Deadlight. Gra stawia na rozgrywkę wieloosobową. Czterech graczy wciela się w ofiary, jeden – mordercę. Grupa walcząca o przetrwanie obserwuje rozgrywkę z perspektywy trzeciej osoby (TPP), co daje m.in. lepszą orientację w terenie podczas ucieczki i szukania schronienia. Natomiast polujący gracz, mający za zadanie skoncentrować się na zdobyczy gra w ujęciu pierwszoosobowym (FPP).


Unikatowe cechy gry:
• Przetrwać razem lub... samodzielne – ofiary mogą współpracować lub być samolubne. Od tego, czy postawisz na działanie w zespole, czy spróbujesz walczyć o życie sam, zależy twoje przetrwanie.
• Gdzie jestem? – każdy poziom generowany jest proceduralnie, dlatego nigdy nie wiesz czego się spodziewać i nigdy nie czujesz się bezpiecznie, ponieważ świat i jego niebezpieczeństwa zmieniają się przy każdej rozgrywce.
• Uczta dla zabójców – Dead by Daylight czerpie inspiracje z wielu podgatunków horroru. Wśród odmiennych zabójców znajdziesz polegających na brutalnej sile lub paranormalnych zdolnościach.
• Głębia rozgrywki – każdy zabójca i każda ofiara ma własny system progresji i szereg umiejętności do odblokowania. Doświadczenie, umiejętności i zrozumienie środowiska są kluczem do polowania i uciekania.
• Prawdziwi ludzie, prawdziwy strach – reakcje żywych graczy nadają każdej sesji nieprzewidywalnego przebiegu. Atmosfera, muzyka i wywołujące gęsią skórkę lokacje składają się na iście przerażające doświadczenie.

Dead by Daylight zadebiutuje na PlayStation 4 oraz Xbox One 30 czerwca. Edycja Specjalna gry zawiera podstawową wersję, 4 zestawy DLC: The 80’s Suitcase, The Bloodstained Sack, The Of Flesh and Mud, The Spark of Madness, dodające m.in. nowe postacie, mapy oraz stroje, a także oryginalną ścieżkę dźwiękową w wersji cyfrowej. Sugerowana cena Dead by Daylight na konsolach to 139,90 zł.
Pierwsze informacje związane z nowymi projektami
Redaktor naczelny
Z nami od 2014-01-30
Możliwość komentowania mają tylko użytkownicy serwisu. Zaloguj się lub Załóż konto, aby móc komentować publikację.